Thursday, 01.27.2022, 02:00pm (GMT)
  Giris
  SSS
  RSS
  Linkler
  Site
  Irtibat
 
Mjora Butik Otel Ardeşen ; ARDEŞENLİ ŞEREF ŞEROĞLU TÜRKİYE 3. SÜ OLDU ; 8. Ankara Açık Tavla Şampiyonasında Büyük Başarı ; Klavyeler Yakında Tarih Olacak! ; Çocuğu olmayan ailelere Kirobo
::| Anahtar Kelime:       [Sitede Arama]
 
Tum Konular  
  Elektronik
  Spor
  Haberler
  Forum
  Güncel
  Magazin
  Sağlik
  Cinsiyet
  Konaklama
  İnşaat
  ::| Anket
Hangi alışveriş sitesini tercih edersiniz ?
bpazar.com
n11.com
gittigidiyor.com
bunadeger.com
epttaavm.com
nilavm.com
amazon.com.tr
hepsiburada.com
incehesap.com
teknikmekan.com
 
  ::| Haber Listemiz
Adiniz:
E-Posta adresiniz:
 
 
 
Haberler
 
2019 Af çıkacak mı Son durum Genel Af Yasası ne zaman Ceza indirim Yasası Son dakika
Thursday, 01.03.2019, 12:10pm (GMT)

Genel af bu yıl var mı ? Son dakika gelişmesi 3 ocak 2019 yılına girmemizle beraber birçok konuda değişiklik bekleniliyor. Bu yıl genel af çıkacak mı Genel afta kimler yararlanacak ? Cezaevi affı

Mahkumlar ceza indirimi yasası bekliyor. 24 Haziran çıkması beklenilen af ya da ceza indirim yasası mahkum yakınlarını da perişan etti. Peki 2019 mahalli tercihleri öncesi af çıkacak mı? ya da 2019'da af var mı? mahkum yakınları bunu merak ediyor.

Af son dakika haberleri araştırılıyor. 2019’da Genel af çıkacak mı? Af yasası ne zaman çıkacak? Af kimleri kapsıyor? Son dakika af haberleri 2019

Mahkumlar cezaevlerinde kendilerini hürrüyetlerine kavuşturacak af bekliyor. "Af ne süre çıkacak?" diye kabaran merak konumunu sarsılmaz bir umuda bıraktı. Cezaevlerinde bavullarını bile toplayan hükümlü ve tutuklular Her gün kalktıklarında müjdeli bir haberin yolunu gözlüyor. Hürriyete salınmanın adına kimi "AF Çıkacak" diyor, Kimi, "ceza indirim yasası" diyor, kimi de "ceza yasasında infaz değişkiliği " diyor. Adı ne olursa olsun kader mahkumlarının tek derdi ceza evlerinden kurtulmak ya da cezalarının azalması...

 

Af çıkacak mı? Binlerce şahıs af yasasından faydalanmak amacıyla büyük bir merakla bekliyor. Peki 2019 sene ında af çıkacak mı, af ne süre çıkar, af kimleri kapsayacak? AF ÇIKACAK MI? Binlerce şahıs af yasasının çıkıp çıkmayacağını, ne süre çıkacağını ve çıkarsa af yasasının kimleri kapsayacağını merak ediyor.

24 Haziran ardından Cumhur İttifakı'nda ilk çatlağa neden olan 'af' tasarısı gündeme geldi. Adalet Bakanı Gül "Toplumun bu konudaki hassasiyetlerine makul ismim atacaklarını" vurgulayarak kontrollü serbestlik ya da farklı infaz önerileri üzerinde çalışıldığını açıkladı.

Af son dakika haberleri 2019’da genel af çıkacak mı kimleri kapsıyor ne süre çıkacak? Vatandaşlar gündemde bulunan son dakika af haberlerini Araştırmaya başladı. hükümet af haberleri gelmeye devam etmekte . Mahkumlara cezaevindekilere af çıkacak mı? Af yasasında son hal ne oldu?

Gül, ilk olarak MHP'nin gündeme getirdiği ve 24 haziran seçimlerinde kurulan Cumhur İttifakı'nda da krize neden olan af konusu ile ilgili çalışmaların sürdüğünü açıkladı. Gül şunları söyledi: "Cumhurbaşkanımızın açıklamaları gayet net, toplumun bu husustaki duyarlılığını dikkate alıcı adımları attık ve bundan sonra da hep atacağız. Bizim yapmaya çalıştığımız infaza ilişkin, denetimli serbestlik ya da diğer hususlarla ilgili nasıl bir infaz önerileri olur bu konuda çalışıyoruz. Siyaseten de partimiz bu konuda gerekli değerlendirmeyi yapacaktır. Elbette tüm siyasi partilerle de görüşülecektir ama bu konuda asla toplumu rahatsız edici bir af şeklinde bir düzenleme olmayacağını Sayın Cumhurbaşkanımız da açıkladı. Çalışmalar devam ediyor. Siyasetin vereceği bir karardır."

 Kader mahkumları huzursuzluklarını yakınlarına bildirirken, tutuklu ve hükmlü yakınları da sosyal medya hesaplarından yaptıkları etkinliklerle seslerini ilgili mercilere duyurmaya çalışıyor.

YASA BU ZAMANA ÇIKMALIYDI
Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı Devlet Bahçeli'nin 24 Haziran öncesin hükümete yaptığı af çağrısıyla başlayan gündem seçimler sonrasıda MHP'nin seçim beyannamesinde verdiği söz TBMM'ine af yasası veya "ceza indirim yasası"yla birlikte yerine gelmiş oldu. Ancak, Mahkum ve yakınlarının isteği sadece ilgili yasanın meclise gelmesi değil, bir an önce yasallaşarak umutlu ve gözleri yollarda kalan mahkum ve yakınlarını sevindirecek bir müjdenin verilmesiydi. 

Kamuoyunda af olarak nitelenen bazı suçlarla ilgili ceza sürelerinden şartlı indirim öngören MHP'nin yasa teklifi ile kıvılcımlanan sonrasında peş peşe gelen açıklamalarla beklenti yükseltilen af yasası AKP hükümeti ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın masasından dönmüştü. Yinede umutları tükenmeyen mahkumlar ve yakınları konunun tekrar meclise taşınmasını bekliyor.

Kamuoyunda af olarak nitelenen bazı suçlarla ilgili ceza sürelerinden şartlı indirim öngören MHP'nin yasa teklifi, bugün TBMM Adalet Komisyonunda yeniden gündeme geldi. MHP'nin 24 Eylül'de TBMM Başkanlığı'na sunduğu yasa teklifinin mimarı MHP İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, Adalet Komisyonu'na katıldı. Yıldız'ın teklifin komisyonda ön sıraya alınması yönünde çağrıda bulunması beklenirken MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, bu yöndeki görüşünü açıkladı. Tüm Türkiye'yi yakından ilgilendiren MHP'nin teklifinin ivedi olarak görüşülmesi yönünde çağrı yapan Bulut, tekliflerin komisyonda görüşme sırasının nasıl belirlendiğini sordu.

Cezaevlerinde mahkumların ve ailelerinin hayatlarında şu sıralar tek konuştukları şey af. Bütün mahkumların gündeminde af var. Cezaevinde umutlu bir bekleyiş varken dışarıda da mahkum yakınlarının umutlu bekleyişleri devam ediyor. AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, af konusuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın "Arkadaşlarımızdan içeriğin maşeri vicdana uygun hale getirilmesi için bir çalışma başlatmalarını istedim"  bu açıklamasının ardından beklemeye başlayan mahkumlar ve yakınları hükümetten gelecek adımı beklemeye başladı.

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, af teklifine ilişkin olarak, "Af konusunda örneğin Adalet Bakanlığımız önemli çalışmalar yaptı. Bu arada seçime kadar Meclis'in takvimini ve gündemindeki yoğunluğu hesap ederek, af tasarısına seçimlerden sonra bakılır diye düşünüyorum" dedi.

Af tartışmasına da değinen Kurtulmuş, tasarının 31 Mart yerel seçimlerinden sonraya kalabileceğine işaret etti. Kurtulmuş "Bu süreçte, MHP ile Andımız, emeklilikte yaşa takılanlar, af tasarısı gibi bazı temel konularda farklılıklarımız ortaya çıktı. Sonuçta iki farklı siyasi partiden söz ediyoruz. Af konusunda örneğin Adalet Bakanlığımız önemli çalışmalar yaptı. Bu arada seçime kadar Meclis'in takvimini ve gündemindeki yoğunluğu hesap ederek, af tasarısına seçimlerden sonra bakılır diye düşünüyorum." dedi.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "MHP'nin sözü senettir. Seçim beyannamemizdeki taahhütlerimizin ve kanun tekliflerimizin arkasındayız, takipçisiyiz. Emeklilikte yaşa takılanlar, ek gösterge, şartlı ceza indirimi ve diğer konularda, her meselenin sahibi, takipçisi ve arkasındayız." dedi.

MHP'nin sözü sözdür, sözü senettir. Seçim beyannamemizdeki taahhütlerimizin ve kanun tekliflerimizin arkasındayız, takipçisiyiz. Emeklilikte yaşa takılanlar, ek gösterge, şartlı ceza indirimi ve diğer konularda, her meselenin sahibi, takipçisi ve arkasındayız. Bu bakımdan, Meclisten çıkacak kanunların, iktidar tarafından makul ve sağlıklı bir şekilde uygulanacağı bir uzlaşmayı ve mutabakatı da hep birlikte bütün partiler olarak sağlamak zorundayız. Cumhur İttifakı'nı baltalamak, MHP'yi akılları sıra kendi sorumsuz, popülist, istismar kulvarlarına sıkıştırmak ve aleyhimize yanlış propagandalar yapmak beyhude provokatif gayretlerdir. Bu ayak oyunları Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini ve Cumhur İttifakı'nı baltalamaya yönelik boş heveslerdir." dedi.


https://www.aksam.com.tr

Yorumlar (0)        Yazdir        Arkadasina Gonder        Yukari


Benzer Haber Konulari:
» E-Ticaret Siteleri - Tedarikçi Firmalar - Mağazalar - Karşılaştırma Siteleri
» Seval Yoğun ile Çağlar Çolak hayatlarının en mutlu anlarını yaşadı.
» Düz Mahalle Ardeşen Rize Satılık Lüks Daireler
» ANKARA ARDEŞEN KÜLTÜR DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPARAK YENİ YÖNETİMİNİ BELİRLEDİ
» Tedarikçi Firmalar
» AYDER KARDAN ADAM ŞENLİKLERİ
» E-ticaret sitelerine bedava xml hizmeti verilmektedir.
» Bedava Xml Veren Firmalar
» Tedarikçi Firma
» tedarikçi firma
» GÜÇ KOLEJİ'NE DİKKAT!


Yeni Eklenen Haberler :
Web tarayıcınızı hafifletin! (01.17.2017)
Apple - Samsung kavgası sil baştan! (01.17.2017)
Kendi kendini söndüren pil! (01.17.2017)
SpaceX geri döndü! (01.17.2017)
HTC 11 diye bir telefon, hiç olmayacak! (01.17.2017)
Galaxy S8'e yeni ekran oranı! (01.17.2017)
İşCep'ten mobil borsa (01.17.2017)
Çalınan prototip satışta yakalandı! (01.17.2017)
Microsoft'tan erken Windows 7 uyarısı! (01.17.2017)
Sony'deüst düzey ayrılık! (01.17.2017) 
  ::| Etkinlikler
January 2022  
Pz Pzt Sa Car Per Cu Ct
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 
::| Sicak Makaleler
Düz mahallede satılık daireler Ardeşen
ANKARA ARDEŞEN KÜLTÜR DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPARAK YENİ YÖNETİMİNİ BELİRLEDİ
Tablet PC
Xml Tedarikçi Firma
GÜÇ KOLEJİ'NE DİKKAT!
29 Temmuz'u bekleyin!
3D dokunmatik geliyor (mu?)