Tuesday, 08.09.2022, 11:12pm (GMT)
  Giris
  SSS
  RSS
  Linkler
  Site
  Irtibat
 
Mjora Butik Otel Ardeşen ; ARDEŞENLİ ŞEREF ŞEROĞLU TÜRKİYE 3. SÜ OLDU ; 8. Ankara Açık Tavla Şampiyonasında Büyük Başarı ; Klavyeler Yakında Tarih Olacak! ; Çocuğu olmayan ailelere Kirobo
::| Anahtar Kelime:       [Sitede Arama]
 
Tum Konular  
  Elektronik
  Spor
  Haberler
  Forum
  Güncel
  Magazin
  Sağlik
  Cinsiyet
  Konaklama
  İnşaat
  ::| Anket
Hangi alışveriş sitesini tercih edersiniz ?
bpazar.com
n11.com
gittigidiyor.com
bunadeger.com
epttaavm.com
nilavm.com
amazon.com.tr
hepsiburada.com
incehesap.com
teknikmekan.com
 
  ::| Haber Listemiz
Adiniz:
E-Posta adresiniz:
 
 
 
SSS
 
Tedarikçi Firma
Bedava Xml Hizmeti
E-ticaret Sitelerine XML Veren Firmalar
Stoksuz E-ticaret Nasıl Yapılır
Stoksuz E-ticaret Nasıl Yapılır
Stoksuz E-ticaret Yapabilmek İçin Neler Gereklidir
Stoksuz E-ticaret İçin Hizmet Veren Tedarikçi Firmalar
Teknikmekan.com Türkiye’nin E-ticaret Sağlayıcısı
Stoksuz E-ticaret’in İşleyişi Nasıldır
Stoksuz E-ticaret’in Avantajları Nelerdir ?
E-ticaret Ürün Tedarikçileri

Tedarikçi Firma

E-Ticaret sitelerinin varlığının devamı, güncel ürünlerin eklenmesi, satış taleplerinin karşılanması ve ürünlerin ivedi bir şekilde teslim edilebilmesi ile yakın ilişkilidir. Binlerce ürün bulunduran e-ticaret sitelerinin ürünlerinin tek tek eklenmesi, bu verilerin ayrı ayrı toplanması, resimlerinin çekilmesi veya bulunması, çok uzun zaman kayıpları ile mümkün olabilmektedir. Bütün bunları hazırlarken, yapılan hatalar, bunların tespiti, imaj kaybı ve benzeri sorular girişimcileri e-ticaretten uzaklaştırmaktadır.

Son yıllarda, ürün tedarikçileri bayilerine, ürünleri, XML alt yapısı ile tedariklerini sağladıkları ürünleri vermekte ve hem kendi satışlarını artırmakta hem de bayilerin maliyetlerini azaltmaktadırlar.

teknikmekan.com eticaret sistemleri, XML alt yapısı ile ürünlerini bayilerinin kullanımına sunan tedarikçiler ile entegre olarak, e-ticarete başlamak isteyen girişimcilerin vakit kaybetmeden ürünlerini sitelerine yerleştirerek, ticarete başlayabilmeleri için imkan sağlamaktadır.

Bu hazır gelen ürünlerin sitelerde yer alabilmesi için, tedarikçi firmalar ile e-ticaret sitesini kuran girişimcilerin görüşmesi ve gerekli bayilik anlaşmalarını yapmaları gerekmektedir. Sonrasında tedarikçi onay verdiği durumda, her tedarikçinin ürünleri teknikmekan.com e-ticaret sistemi kullanan girişimcinin kullanımına açılmaktadır. Girişimci bundan sonra isterse bu ürünlerin tamamını isterse bir kısmını sitesinde satışa çıkartabilir.

XML entegrasyonlarının en önemli avantajlarından birisi de, sitelere eklenen bu ürünlerin tedarikçinin kendi sisteminde stok bilgisini güncellediği sürece teknikmekan.com e-ticaret sistemi kullanan girişimcinin sitesinde de güncellenmesidir. Bu sayede stokta bulunmayan ürünü sattıktan sonra, müşterinin ödemesini iade etme ve devamında gelen sorunlardan girişimci kurtulmuş olmaktadır.

Müşterilerimize sunduğumuz Tedarikçi Entegrasyonları aşağıdadır,


Tedarikçi Firma :  teknikmekan.comBedava Xml Hizmeti
Teknikmekan.com tüm e-ticaret sitesi ile ilgilenen firmalara bedava olarak xml hizmeti vermektedir. Aşağıdaki linkten faydalanabilirsiniz.
http://www.teknikmekan.com/xml/katalogxmlucuzu.asp
E-ticaret Sitelerine XML Veren Firmalar
E ticaret sitenizi birçok sektörde yer alan firmalardan bayilik alıp bu firmalardan temin edeceğiniz XML ürün entegrasyonları ile oluşturabilirsiniz. Bu alt yapı ile ürün resimleri, özellikleri, fiyatları ve stok bilgileri otomatik olarak bayisi olduğunuz firmadan gelecektir. Siz sadece kar marjı ekleyerek satışa sunabilirsiniz. Gelecek siparişlerinizi bu firmalardan temin edip göndermeniz yeterli olacaktır. Tek tek ürünleri kendiniz eklemek yerine bir günde binlerce ürün içeren bir e ticaret siteniz olabilecektir.

teknikmekan.com gibi genel içerikli, binlerce ürün içeren e ticaret siteleri bu alt yapı sayesinde sitesindeki ürünleri kontrol edebilmektedir. Sizler için kısa bir XML veren firmalar listesi Stoksuz E-ticaret Nasıl Yapılır

Stok tutmaya gerek kalmadan, tedarikçi firmalara aracılığı ile yapılan ticarete stoksuz e-ticaret adı verilir. İngilizce karşılığı ile dropshipping olarak bilinir. Depo masrafı yapmadan e-ticarete katılmak isteyenler ve aynı zamanda sahip olduğu ürünlerin yanında, ürün yelpazesini genişleterek bir çok kitleye hitap etmek isteyen işletmeler tarafından tercih edilmektedir. 

Stoksuz e-ticaret nasıl yapılır sorusunu cevaplamadan önce, e-ticaret hukukuna göre sahip olunması gereken prosedürlerden bahsedelim. Yerel mağazalardan alışveriş yapıldığında nasıl fiş ve fatura kesiliyorsa, e-ticaret siteleri üzerinden yapılan her satışında faturalandırılması gerekmektedir. Fatura kesebilmek için ise şirket sahibi olunması gerekir. Şahıs, anonim, limited ve diğer şirket tipleri fark etmeksizin herkes stoksuz e-ticaret yapabilmektedir. Prosedür olmasa da profesyonel ve güvenilir bir e-ticaret paketinin kullanılmasının yanı sıra tedarikçi firmaların şirketinizi kabul etmesi de önemlidir.Stoksuz E-ticaret Nasıl Yapılır
Stok tutmanıza gerek kalmadan e-ticaret yapmanızı sağlayan tedarikçi firmalar bulunmaktadır. Bu firmalar Türkiye’deki bir çok markanın resmi distribütörüdür. Stoksuz e-ticaret yapmak isteyenler için bayilik vermektedirler. Sizler sahip olduğunuz e-ticaret sitesi ve şirket bilgileri ile birlikte bu firmalara başvuru yaparsınız. Başvurunuz kabul edildikten sonra sizlere bütün ürünler XML olarak verilir. XML’i kısaca tanımlamak gerekirse, ürünlerin resim, özellik, fiyat, stok durumu ve diğer bütün bilgilerine sahip olan bir dosyadır. Kullandığınız e-ticaret paketinin bu ürün XML’ini entegre bir şekilde çalıştırabiliyor olması önemlidir.

Stoksuz E-ticaret Yapabilmek İçin Neler Gereklidir
Stoksuz e-ticaret yapabilmek için profesyonel ve güvenlikli bir e-ticaret alt yapınız mevcut. Ödeme sistemlerinin ve XML ürünlerin entegrasyonlarını sitenize yaptırdınız. Artık tek yapmanız gereken şey, ürünlerinizin satışını yapabilmek için tanıtım ve reklam çalışmalarını yapmak. Tabi e-ticaret alt yapınızı aldığınız firmanın size, profesyonel bir şekilde sitenizi nasıl yönetebileceğinizin anlatması gerekmektedir. Online sipariş nasıl alınır, alınan ödemeler nasıl takip edilir, kargo firmaları ile anlaşılarak ürünler müşterilere nasıl gönderilir, üyelerin takibi nasıl yapılır, daha çok satı yapılabilmesi için gerekli olan çalışmalar nelerdir gibi bir çok konuda eğitimler alınması önemlidir.

Stoksuz E-ticaret İçin Hizmet Veren Tedarikçi Firmalar
Türkiye’nin önde gelen ve ürün tedarik eden firmaları saymak gerekirse; Arena Bilgisayar, Index Bilgisayar, Metro Elektronik, Koyuncu Elektronik, Segment Bilgisayar, Denge Bilişim, Suval Otomotiv, Burak Otomotiv, Şenses Kırtasiye, Kaya Kırtasiye, Aral İthalat, Morfare olarak verilebilir. Bu firmalardan alınan ürünler XML’i sürekli güncellenmekte ve ürün tedariğinde herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

Teknikmekan.com Türkiye’nin E-ticaret Sağlayıcısı

stoksuz e-ticaret yapabilmeniz için gerekli bütün prosedürleri bir arada sizlere sunan ve aynı zamanda anahtar teslim bir şekilde e-ticaret sitesi açmanızı sağlayan bir yazılım paketidir. Stoksuz e-ticaret yapmak isteyenler güvenli ve sorunsuz bir şekilde online satış yapmak istiyorlarsa eğer, bu isteklerini Neticaret e-ticaret paketleri ile yerine getirebilirler. peki Neticaret e-ticaret paketlerinin stoksuz e-ticaret yapabilmek için sunmakta olduğu ayrıcalıklar nelerdir ?

✔ Tedarikçi firmaların ürün entegrasyonları ve sanal pos ödeme sistemleri sorunsuz bir şekilde entegre edilebilmektedir. Özellikle stok bilgileri sürekli güncellenmekte ve müşteriler ya da tedarikçi firmalar ile sorun yaşanmasının önüne geçilmektedir.

✔ Türkiye’de bulunan bütün bankaların sanal posları sorunsuz bir şekilde entegre edilebilir. Bankaların istemiş olduğu güvenlik önlemlerinin yanı sıra özel olarak saldırı ve tehdit tespiti yaparak önleyen güvenlik önlemleri alınmaktadır. Sunucularda alınan IPS, IDS, Raid5 ve Firewall ile kesintisiz bir şekilde ürün satışı yapılabilmektedir.

✔ Kredi kartı ile tahsilat yapılmasının yanı sıra Havale, EFT ve kargoya kapıda ödeme sistemleri kullanılarak da ödeme alınabilmektedir.

✔ Alınan her ödemenin otomatik olarak muhasebe programlarına işlenmesi site üzerinden sağlanabilmektedir. Yapılan muhasebe/ERP programı entegrasyonları sayesinde muhasebe departmanında ekstra bir işlem yapılmasına gerek kalmamakta ve aşırı iş gücü ve zaman kayıplarının önüne geçilmektedir.Stoksuz E-ticaret’in İşleyişi Nasıldır
Sitenize gelen müşterileriniz ürün siparişi verdiğinde, tedarikçi firmanız ilgili ürünü en hızlı şekilde sizlere gönderir. Sizlerde e-ticaret sitenizde paylaştığınız fiyata göre şirketinizin adına faturanızı keser ve kullandığınız kargo, kurye ve diğer lojistk hizmetleri ile müşterinize ulaştırırsınız. Tedarikçi firmanın ödeme sistemlerini kullanıyorsanız eğer haftalık olarak ya da diğer periyot aralıkları ile birlikte kazanmış olduğunuz ücreti alır ya da bu ücret yerine ürün satın alırsınız. Havale ve EFT ile yapılan ödemeler direk hesabınıza geçer. Kargoya kapıda ödeme ve kredi kartı ile yapılan ödemeler belirli periyotlarda toplanarak hesabınıza yatar.

Stoksuz E-ticaret’in Avantajları Nelerdir ?

➤ Depo ya da ürün sahibi olmanıza,

➤ Ekstra eleman çalıştırmanıza ,

➤ Mağaza için bütçe ayırmanıza gerek bulunmamaktadır.

Bütün bu avantajların yanında riskiniz oldukça düşüktür. Toplu bir şekilde ürün almak yerine ana tedarikçi firmaların ürün satışını yapar ve bu arada bulunan ara fiyatlar ile çalışmanıza göre istediğiniz ciroyu yapabilirsiniz.E-ticaret Ürün Tedarikçileri

E-ticaret sitesi kurmaya karar verdiğinizde ilk önce düşünülmesi gereken soru “E-ticaret sitemde ne satacağım ve bu ürünleri nereden tedarik ederim?” sorusudur. Bu soruya yanıt ararken araştırılması gereken bazı detaylar vardır.

1. İnternetten en fazla satılan ürün grupları hangileridir?

2. Hangi ürün gruplarında rekabet daha fazladır?

3. Hangi ürün grupları ilgi alanıma giriyor, müşteri telefonla bilgi istediğinde hangi ürün gruplarında daha detaylı ve yeterli bilgi verebilirim?

4. Hangi tedarikçiler bayilik ücreti talep ediyor, hangileri bütçeme uygun?

5. Hangi tedarikçilerin kazanç oranları daha yüksektir?

6. Hangi tedarikçiler stok, fiyat ve ürün güncellemelerini düzenli yapmaktadır?

7. Hangi tedarikçiler müşterinize ürün kargolar?

Bu araştırmaları yaparken, ürün grubu seçmenizde ve o ürün gruplarında e-ticaret tedarikçiliği yapan firmaları bir arada görmenize yararlı olması için aşağıdaki tabloyu kullanabilirsiniz.

E-ticaret tedarikçileri son yıllarda bayilik vermek için oldukça fazla şart aramaktadırlar. Bunların başında bir firma sahibi olmanız temel koşullarıdır. Bunun dışında seçtiğiniz yazılım, o tedarikçinin ürünlerinin yanında başka hangi tedarikçilerin ürünlerinim olacağı, ödeme yöntemleriniz, internet sitenizin güvenlik seviyesi gibi bir çok şart çıkarabilirler karşınıza.

Eğer bir şirket sahibi değilseniz ya da bu prosedürlerle uğraşmak istemiyorsanız biz Dropship Türkiye olarak size bu aşamalarda yardımcı oluyor ve kendi ürün havuzumuzda bulunan ürünler dışında diğer tedarikçilerin ürünlerini de e-ticaret sitenize ekleyebilmenizi sağlıyoruz. 
  ::| Etkinlikler
August 2022  
Pz Pzt Sa Car Per Cu Ct
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31